PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA

Oferta w sezonie 2021

cena netto: 7000 PLN
(1620.33EUR*) (Ceny oznaczone są przybliżone i zostały automatycznie przeliczone według tabeli NBP: 045/A/NBP/2024 - 2024-03-04)
Nasienie świeże:
Nasienie mrożone:
50% zniżki dla klaczy wpisanych do PASB

Oferent: Stadnina Koni Janów PodlaskiPaladid

(Al Adeed Al Shaqab (QA) x Pianosa (PL))
Ogier, Kasztanowaty, 2008

Hodowca: SK Janów Podlaski (PL)
ród męski: Saklawi I 1886, hod. Anazeh Ruala (B)
linia żeńska: Szamrajówka ~1810, hod. Biała Cerkiew (PL)


Paladid - fot. Wiesław Pawłowski (2013)
Paladid - fot. Wiesław Pawłowski (2013)
Al Adeed Al Shaqab (QA) Ansata Halim Shah (US) Ansata Ibn Halima (EG)
Ansata Rosetta (US)
Sundar Alisayyah (US) Ruminaja Ali (US)
Imperial Sayyah (US)
Pianosa (PL) Eukaliptus (PL) Bandos (PL)
Eunice (PL)
Pinia (PL) Probat (SE)
Pilarka (PL)

Paladid jest jedynym w polskiej hodowli synem ogiera Al Adeed Al Shaqab – przedstawiciela cenionego rodu Saklawi I, wnuka słynnego ogiera Ansata Ibn Halima.

Al Adeed odznacza się nie tylko wyjątkową urodą, ale też dobrym charakterem i spokojnym usposobieniem. Potomstwu przekazuje bukiet arabski, suchość i typ urody preferowany na pokazach.. W Janowie Podlaskim Al Adeed Al Shaqab dał znakomitą Pilarosę – brązową medalistkę Czempionatu Polski Klaczy Starszych, dwukrotną laureatkę Top Five Czempionatu Polski, dwukrotną laureatkę Top Five Czempionatu Europy, brązową medalistkę Prague Intercup.

Matka Paladida, nieodżałowana Pianosa, to reprezentantka najcenniejszej w Janowie Podlaskim linii Szamrajówki, z której wywodzi się najwięcej janowskich czempionów. Pianosa – wnuczka Pilarki i córka Eukaliptusa.

Paladid stracił matkę kilka dni po narodzinach. W źrebięctwie w drodze z pastwiska uległ wypadkowi. Kontuzja całkowicie wykluczyła go jednak z udziału w pokazach, dlatego nie jest znany szerszemu gronu hodowców. Jest koniem rosłym, suchym, o krótkiej i wyprofilowanej głowie, małych zgrabnie wykrojonych uszach i ładnym oku.

Paladid rozpoczął karierę hodowlaną w sezonie 2015.