PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA

1 2 3 następna strona ostatnia strona

2019


• 2019-06-02 •

Białka Dzień 2 - Najlepsza ENCARINA

 Dzisiejszy dzień przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia Młodzieżowego Pokazu w Białce.

Przed czempionatami oglądaliśmy jeszcze klasy klaczy dwu- i trzyletnich.

Najlepszymi dwulatkami zostały wybrane dwie córki ASCOTA DD, hodowli i własności SK Janów Podlaski: ubiegłoroczna srebrna medalistka ENCARINA (Eneria/QR Marc) oraz PASCUALA (Palmeta/Ecaho), która otrzymała aż 5 „20” (2 za typ, 2 za ruch i 1 za głowę i szyję). Warto zauważyć, że potomstwo Ascota DD zdobyło następnie dwa złote i dwa srebrne medale w czempionatach.

Wśród klaczy najstarszych triumfowała ESTELDA (Emerald J – Eksterna/Ekstern) hod. i wł. Krzysztofa Goździalskiego – Falborek Arabians.

Poniżej prezentujemy wyniki czempionatów.

OGIERY ROCZNE

1.       FREYSON (ES Harir – Future/Kahil Al Shaqab) hod. i wł. A. Wójtowicz

2.       STAR FARID (RFI Farid – EKS Star of Africa/Marwan Al Shaqab) hod. i wł. W. Parczewski

3.       GERRY (ES Harir – Gracy/Ef Simply Marvelous) hod. i wł. A. Wójtowicz

4.       PASSAR (Atius O – Perkilla/Al Maraam) hod. i wł. SK Dębno

5.       PINITO (EKS Alihandro – Piniata/Eden C) hod. i wł. SK Janów Podlaski

KLACZE ROCZNE

1.       APLIA (Pomian – Anima/Ekstern) hod. i wł. SK Janów Podlaski

2.       EL ROMANTIKA (QR Marc – Etiffani/Justify) hod. i wł. W. Parczewski

3.       EL FARIDA (RFI Farid – Esmeta/Ekstern) hod. i wł. A. Najmowicz

4.       BASILIA (Pogrom – Binduga/Ekstern) hod. i wł. SK Janów Podlaski

5.       AMIRATA (EKS Alihandro – Alhasa/Ganges) hod. i wł. SK Janów Podlaski

OGIERY STARSZE

1.       ERANTIS (Ascot DD – Eugara/Om El Belissimo) hod. i wł. SK Janów Podlaski

2.       PARILLUS (Ascot DD – Parilla/Enzo) hod. i wł. SK Białka

3.       PIRENO (Shanghai EA – Pirana KA/QR Marc) hod. i wł. P. Redestowicz

4.       ERMITAGE (QR Marc – Emandoria/Gazal Al Shaqab) hod. i wł. SK Michałów

5.       CHAOS URIEL (Psyche Keret – Chaos Persefona/Poganin) hod. i wł. Krzysztof Poszepczyński – SK Chrcynno-Pałac

KLACZE STARSZE

1.       ENCARINA (Ascot DD – Eneria/QR Marc) hod. i wł. SK Janów Podlaski

2.       PASCUALA (Ascot DD – Palmeta/Ecaho) hod. i wł. SK Janów Podlaski

3.       PROTEKCJA (Ekstern – Pentra/Poganin) hod. i wł. SK Michałów

4.       ESTELDA (Emerald J – Eksterna/Ekstern) hod. i wł. K. Goździalski – Falborek Arabians

5.       PARANTELLA (Kahil Al Shaqab – Palanga/Ekstern) hod. i wł. SK Michałów

BEST IN SHOW

ENCARINA (Ascot DD – Eneria/QR Marc) hod. i wł. SK Janów Podlaski

 


>>> link

• 2019-06-01 •

Młodzieżowy Pokaz w Białce dzień 1 - trzy klasy dla Janowa

 Za nami pierwszy dzień XXIX Młodzieżowego Pokazu w Białce. Dziś mieliśmy okazję oglądać klasy ogierków oraz rocznych klaczek.

W klasach ogierków rocznych zwyciężyły STAR FARID (RFI Farid – EKS Star of Africa/Marwan Al Shaqab) hod. i wł. Wojciecha Parczewskiego oraz FREYSON (ES Harir – Future/Kahil Al Shaqab) hod. i wł. Andrzeja Wójtowicza.

Najlepsze ogierki dwuletnie to PARILLUS (Ascot DD – Parilla/Enzo) hod. i wł. SK Białka oraz ERANTIS (Ascot DD – Eugara/Om El Belissimo) hod. i wł. SK Janów Podlaski.

W klasie ogierów trzyletnich zwyciężył CHAOS URIEL (Psyche Keret – Chaos Persefona/Poganin) hod. i wł. Krzysztofa Poszepczyńskiego SK Chrcynno-Pałac.

Na ringu zaprezentowało się aż 26 rocznych klaczek, podzielonych na trzy klasy. Wśród klaczy najmłodszych (urodzonych między 7 kwietnia a 21 czerwca najlepiej oceniona została kasztanowata EL ROMANTIKA (QR Marc – Etiffani/Justify) hod. i wł. Wojciecha Parczewskiego. Dwie pozostałe klasy zwyciężyły klaczki hod. i wł. SK Janów Podlaski: APLIA (Pomian – Anima/Ekstern) oraz AMIRATA (EKS Alihandro – Alhasa/Ganges).

WYNIKI (Top 5 klas)

IA – OGIERY ROCZNE

  1.  STAR FARID (RFI Farid – EKS Star of Africa/Marwan Al Shaqab) hod. i wł. W. Parczewski 90,67
  2.  PINITO (EKS Alihandro – Piniata/Eden C) hod. i wł. SK Janów Podlaski 90,5
  3.  PATHOS (EKS Alihandro – Palmeta/Ecaho) hod. i wł. SK Janów Podlaski 90,33
  4.  EKSAN (Elgast – Ekasana/Eternity Ibn Navarrone-D) hod. i wł. Lech Błaszczyk
  5. CHAOS JUPITER (Ezz Ezzain – Chaos Persefona/Poganin) hod. i wł. Krzysztof Poszepczyński – SK Chrcynno-Pałac 89,83

IB – OGIERY ROCZNE

1.       FREYSON (ES Harir – Future/Kahil Al Shaqab) hod. i wł. A. Wójtowicz 91,0
2.       GERRY (ES Harir – Gracy/EF Simply Marvelous) hod. i wł. A. Wójtowicz 90,83

3.       PASSAR (Atius O – Perkilla/Al Maraam) hod. i wł. SK Dębno 90,5

4.       ESTORIUS F (FA El Raheem – Estama/EKS Alihandro) hod. i wł. Krzysztof Goździalski Falborek Arabians
5.       POINTER (Sahm El Arab – Palanga/Ekstern) hod. i wł. SK Michałów 90,33

IIA – OGIERY DWULETNIE

1.       PARILLUS (Ascot DD – Parilla/Enzo) hod. i wł. SK Białka 90,83
2.       ERMITAGE (QR Marc – Emandoria/Gazal Al Shaqab) hod. i wł. SK Michałów 90,67

3.       PRINCE PA (Eden C – Palatina/QR Marc) hod. i wł. PPH Parys 89,5
4.       BELMARI (El Omari – Bint Ermina/Kabsztad) hod. i wł. SK Białka 89,0

IIB – OGIERY DWULETNIE

1.   1.    CHAOS URIEL (Psyche Keret – Chaos Persefona/Poganin) hod. i wł. K. Poszepczyński – SK Chrcynno-Pałac 90,17
2.       PANTERAS (Vitorio TO – Perkilla/Al Maraam) hod. C. Gołaszewski, wł. M. Bielak 89,17

3.       EGAJ (Ekstroniusz – El-Europa/Celsjusz) hod. i wł. W. Martyniuk 87,83


IVA – KLACZE ROCZNE

1.       EL ROMANTIKA (QR Marc – Etiffani/Justify) hod. i wł. W. Parczewski 91,33
2.       BASILIA (Pogrom – Binduga/Kahil Al Shaqab) hod. i wł. SK Janów Podlaski 91,0

3.       WILDANOVA (WH Justice – Wilda/Gazal Al Shaqab) hod. i wł. SK Michałów 91,0

4.       EHANTRA (Ascot DD – El Mediara/Eryks) hod. i wł. SK Michałów 90,67
5.       EVIE BLACKLADY (Aja Angelo – Enerina/Ekstern) hod. i wł. A. Janas-Naze

IVB – KLACZE ROCZNE

1.       APLIA (Pomian – Anima/Ekstern) hod. i wł. SK Janów Podlaski 92,67
2.       EL FARIDA (RFI Farid – Esmeta/Ekstern) hod. i wł. A. Najmowicz

3.       FLORISSIMA (Sahm El Arab – Forgissima/Vitorio TO) hod. i wł. SK Michałów 91,0

4.       GOYA (Wadee Al Shaqab – Ginessa/Shanghai EA) hod. i wł. W. Bąk 90,83
5.       POLANICA (EKS Alihandro – Pianova/Eden C) hod. i wł. SK Janów Podlaski 90,17

IVC – KLACZE ROCZNE

1.       AMIRATA (EKS Alihandro – Alhasa/Ganges) hod. i wł. SK Janów Podlaski 91,67
2.       KHALIDA PA (EKS Alihandro – Kalahari/Ajman Moniscione) hod. i wł. PPH Parys 91,0

3.       ESSELITA (Złoty Medal – Ekliptyka/Ekstern) hod. i wł. SK Michałów 91,0

4.       EFIDENIA (Pomian – El Fada/Ekstern) hod. i wl. SK Janów Podlaski 90,83
5.       PESALINA (El Omari – Parmania/Kahil Al Shaqab) hod. i wł. SK Michałów 90,5

>>> link

• 2019-05-22 •

Białka Spring Race

W miniony weekend w Stadninie Koni w Białce odbyły się Międzynarodowe I Ogólnopolskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych "Białka Spring Race"

Zawodnicy startowali na dystansach 20 - 80 km. W najwyższym konkursie, rozgrywanym w randze CEI 1* zwyciężyła Patrycja Kłóś z 8-letnim ogierem arabskim ORBITALE (Wojnicz - Olivia/Eldon) hodowli Ryszarda Szpara, uzyskując dobra prędkość powyżej 17 km/h na dystansie 82,8 km.

Organizator -  Ludowy Klub Sportowy w Białce - już zaprasza rajdowców na przyszłoroczne zawody.

Wyniki CEI tutaj
Wyniki CEN tutaj


>>> link

• 2019-05-20 •

Konkurs Fotograficzny 'Polskie Konie Arabskie' dla fotografów amatorów

Polski Związek Hodowców Koni Arabskich wypełniając cele statutowe, którym jest między innymi – Działalność na rzecz kultury, sztuki, ochrona dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego,
ogłasza:
Konkurs fotograficzny „POLSKIE KONIE ARABSKIE” dla Fotografów Amatorów na najlepsze zdjęcie Konia Arabskiego Polskiej Hodowli (wpisanego do polskiej księgi stadnej koni arabskich - PASB).
Regaulamin Konkursu znajduje się tutaj.
Zostało powołane Jury Konkursu w składzie:
Andrzej Szalkowski - Przewodniczący jury,
Erna Polak - członek jury,
Sylwia Iłenda - członek jury,
Alicja Poszepczyńska - członek jury.
Konkurs odbędzie się w terminie od 01.06.2019 do 10.08.2019.
Wyrożnione zdjęcia będą pokazane podczas Al Khalediah European Arabian Horse Festival.
Ponadto zwycięskie 3 zdjęcia zostaną opublikowane na stronie w międzynarodowym piśmie branżowym.
W czasie trwania XXIX Wiosennego Pokazu Koni Arabskich w Białce (po zakończeniu sobotnich zmagań w klasach) można będzie również uczestniczyć w wykładzie Sylwii Iłendy "Jak wykonać dobre zdjęcie koniowi arabskiemu - wskazówki i uwagi fotografa".
Zapraszamy serdecznie.

>>> link

• 2019-05-09 •

XXIX Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej 1-2.06.2019

Informujemy, że pojawiła się oferta dodatkowa dla osób i uczestników XXIX Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Czystej Krwi Arabskiej w Białce 2019. Znajduje się ona pod adresem :  SK Białka

>>> link

• 2019-05-06 •

Dobre występy polskich koni na Tulip Cup

 W dniach 4-5 maja w holenderskim Kronenberg rozegrano Tulip Cup (ECAHO-B). Tradycyjnie mogliśmy na nim oglądać reprezentację polskich koni.

Wyhodowana w Michałowie PIACENZA (QR Marc - Primawera/Emigrant) po wygraniu klasy klaczy 7-10-letnich z doskonałą notą 92,56, jednogłośnie wybrana została czempionką klaczy starszych.

ETORYK (Om El Shahmaan - Etnologia/Gazal Al Shaqab) hod. SK Janów Podlaski zdobył brązowy medal w czempionacie ogierów starszych.

W klasie Liberty zwyciężył wyhodowany w SK Janów Podlaski EBENOS (Om El Belissimo - Enaam/Ekstern), zdobywając dwie z trzech możliwych "dwudziestek" za ruch.

Ponadto w klasach bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe konie: NAMIRAH KA wł. A. Janas-Naze wygrała klasę klaczy 4-6-letnich, HULINA hod. SK Białka i wł. A. Janas-Naze była trzecia w klasie klaczy 7-10-letnich. W klasie ogierków 2-letnich trzecie miejsce zajął FULGER DA (Empire - Formia/Gazal Al Shaqab) hod. i wł. Danubius Arabians. FORMIA została sprzedana do Rumunii na aukcji Pride of Poland 2016. W klasie klaczy 11-letnich i starszych trzecia była NAMINAH BINT NADJAHN-D wł. A. Janas-Naze.

Gratulujemy hodowcom i właścicielom.




>>> link

• 2019-05-05 •

Pierwsze gonitwy 3-latków

 W niedzielę 5 maja odbyły się pierwsze gonitwy dla koni 3-letnich.

Na Torze Służewiec, w gonitwie II grupy dla koni wpisanych do PASB (1600 m), w 7-konnym polu łatwo zwyciężył ELWINO (Wares – Elsana/Gafal) hod. i wł. J. Głowackiego. Druga była ATILLA (Dahess – Anomaliia/Anchar), a trzeci ORKIS JR (Magoun – Orczata Fata/Argonne HF).

Na Partynicach łatwo, o 7 długości, wygrał francuskiej hodowli GUARF DE BOZOULS (Muguet de Pascade – Guarfir de Bozouls/Dormane). Trzecie miejsce zajął jego stajenny kolega GUARNI DE BOZOULS (Muguet de Pascade – Guarnica de Agachols/Dormane), a na celowniku rozdzieliła je ECHRA (Dostatok – Echira/KA Czubuthan) hod. i wł. SK Michałów.
.
Ponadto w gonitwach triumfowały AKWANTARIO hod. i wł. R. Sumiły (4+, II gr., 1800 m) i MOHANNED AL KHALEDIAH wł. Polska AKF Sp. z o.o. (4+, hcp III gr., 1600 m).



>>> link

• 2019-05-04 •

XXIX Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej Białka 1 - 2.06.2019

PZHKA Partner XXIX Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej przypomina o upływającym 6.05.2019 terminie zgłoszeń koni.
Pokaz odbędzie się w dniach 1 - 2.06.2019 w Białce.
Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem SK Białka

>>> link

• 2019-04-29 •

Nagroda Cometa: GENERAL LADY nadal niepokonana na polskich torach

W pierwszej w tym roku gonitwie pozagrupowej na starcie stanęło 11 koni, w tym pięć 4-latków i sześć koni starszych. Od startu poprowadził CELEBRYTA, a po kilkuset metrach zmienił go AJ EVIO. Na końcowej prostej pierwszy finisz rozpoczął SAHM AL KHALEDIAH. Po chwili do walki włączyły się: NESMA AL MELS, BANDOLERO, SWEET DREAM oraz GENERAL LADY. Ostatecznie w celowniku ubiegłoroczną oaksistkę wyprzedziła GENERAL LADY, notując piąte zwycięstwo w swojej karierze.

Nagroda Cometa – (kat. B)
Nagroda 26 250 zł (15 000–6 000–3 000–1 500–750)
Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej. (2000m)
1 (10) General Lady (FR) dż. A. Reznikov 61 (23,80) kl. gn. 5 l. General – Rivale d'Enfer, hod. E.A.R.L. Haras du Grand Courgeon, wł. RMP Sp. z o.o., tr M. Janikowski
2 (8) Sweet Dream pr.dż. S. Abaev 61 (14,60)
3 (5) Bandolero okulary dż. S. Vasyutov 62 (77,70)
4* (2) Namibia (DK) okulary dż. C. Fraisl 57 (107,00)
4* (12) Nesma Al Mels (FR) okulary dż. M. Abík 57 (118,50)
6 (14) Sahm Al Khalediah (FR) okulary dż. W. Szymczuk 59 (35,40)
7 (3) Han Bersael dż. K. Grzybowski 60 (34,80)
8 (1) Celebryta st.u. A. Gil 59 (80,20)
9 (6) Saudi Al Khalediah (FR) okulary dż. V. Popov 62 (68,60)
10 (11) Fly Hipolyte (FR) dż. A. Kabardov 58 (46,00)
11 (7) AJ Evio okulary dż. A. Turgaev 56 (49,50)
0 (9) Bahaar Al Khalediah (FR) st.u. K. Mazur 59 (55,30) - zwolniony z dyspozycji startera na wniosek lek-wet.
Wycofane: Bralin, Burkan Al Khalediah
Czas: 2'26,5" (38-38,1-36,3-34,1), wysyłany, 1¼-łeb-kr. łeb-łeb w łeb-½-szyja-4-8-8-daleko (23)
ZWC 23,80 PDK 16,70 TRJ 447,40 CZW 10/8/5/12 2552,70 CZW 10/8/5/2 BW TPL 878,80 
 


>>> link

• 2019-04-15 •

PERFINKA błyszczy w Las Vegas

Białecka PERFINKA (Esparto - Perfirka/Gazal Al Shaqab), przebywająca obecnie w dzierżawie w USA, zadebiutowała na Arabian Breeders World Cup w Las Vegas. Po wygranej w klasie zdobyła tytuł Supreme Senior Champion Mare.
Gratulujemy hodowcy i dzierżawcom!
>>> link


1 2 3 następna strona ostatnia strona