PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA• 2021-03-26 •

WILDONA I PERFINKA W FINALE!

Odbywający się w dniach 18 – 30 marca  pokaz Dubai International Arabian Horse Championship ponownie przyniósł nam radość z sukcesów polskich koni.
Klasę klaczy 4-6 letnich wygrała gniada AJ TARIM - córka ogiera EMERALD J i wyhodowanej w Michałowie klaczy ESPINILLA (Al Maraam - Espadrilla / Monogramm). Zdobyła 93,20 pkt, w tym 5x20 za typ oraz 6x20 za głowę i szyję.
Klasę klaczy 7-9 letnich wygrała siwa WILDONA (Shanghai E.A. - Wilda / Gazal Al Shaqab) reprezentująca swoją macierzystą stadninę. Zdobyła aż 93,70 pkt, w tym po 20 za typ od wszystkich sędziów (7) i 4x20 za ruch. Tuż za nią uplasowała się BINT HAZY AL KHALEDIAH (po El Palacio VO, synu EL DORADY), która zdobyła identyczną liczbę punktów (w tym 6x20 za typ, 6x20 za głowę z szyją), ale niższą notę za ruch.
W klasie klaczy 10-letnich i starszych triumfowała wyhodowana w Białce PERFINKA, reprezentująca swojego nowego właściciela - Alrajhiat Stud, zdobywając 92,70 pkt (w tym 5x20 za typ i 2x20 za głowę z szyją). Trzecie miejsce zajęła FARAH DARINA (Poganin - Farah Cegranta / Emigrant) hodowli Andrzeja Ou. Piąta w tej klasie byłą wyhodowana w Michałowie PUSTYNNA FIESTA (Ekstern - Pustynna Róża / Emigrant).
W drugim dniu pokazu rozegrano klasy ogierów, w których również mogliśmy kibicować kilku przedstawicielom polskiej hodowli.
- w klasie ogierków rocznych (9A) na piątym miejscu uplasował się prawnuk michałowskiej PREMIERY - MUNEER KH (FA EL Rasheem - Pialena / Marajj);
- w klasie ogierków dwuletnich trzecie miejsce zajął AJ AJBAN po AJ KAFU (wnuk michałowskiej KWESTURY);
- w klasie ogierów 3-letnich na piątym miejscu sklasyfikowano J GERGESHAN, syna wyhodowanego w Polsce (J. Dobrzyński) ogiera FUERTE (Shanghai E.A. - Frymuszka / Ekstern);
- w klasie ogierów 4-6 letnich piąte miejsce zajął BASHIR ALBASHIR po GALLARDO J (Emerald J - Gomera J / Ekstern);
- klasę ogierów 7-9 letnich wygrał MOHARIB AL KHAZNA po ogierze AB JAMIL LA PIANA, który przez kilka lat był czynnym reproduktorem w Polsce, piąte miejsce zajął GENTELMEN (Madras Kossack - Greka / Major) wyhodowany przez Agnieszkę Wójtowicz.
Zapowiadany występ dawno nie widzianego na pokazach Equatora, który miał reprezentować barwy swojej macierzystej stadniny (w kooperacją z Al Jawaher Stud),  niestety nie doszedł do skutku. Klasę ogierów 10-letnich i starszych wygrał E.S. HARIR z najwyższą notą pokazu - 94,60 pkt. Pokaz w Dubaju nie przyniósł medali klaczom urodzonym w Polsce (Wildona zdobyła 3 głosy - 1 na złoto, 2 na brąz; Perfinka 2 głosy - 1 na srebro i 1 na brąz). Jednak wśród medalistek championatu klaczy starszych znalazła się córka ogiera EMERALD J i urodzonej w Michałowie ESPINILLI - AJ TARIM (brąz).
Skład sędziowski: Abdel Raouf Abbas, Gianmarco Aragno, Eric Gear, Terry Holmes, Murillo Kammer, Christian Moschini, Gideon Riesel, Michaela Weidner, Tomasz Tarczyński
Szczegółowe wyniki:  https://www.arabianessence.tv/events/dubai-international-arabian-horse-championship-2021/315/
 
>>> link