PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA• 2019-05-06 •

Dobre występy polskich koni na Tulip Cup

 W dniach 4-5 maja w holenderskim Kronenberg rozegrano Tulip Cup (ECAHO-B). Tradycyjnie mogliśmy na nim oglądać reprezentację polskich koni.

Wyhodowana w Michałowie PIACENZA (QR Marc - Primawera/Emigrant) po wygraniu klasy klaczy 7-10-letnich z doskonałą notą 92,56, jednogłośnie wybrana została czempionką klaczy starszych.

ETORYK (Om El Shahmaan - Etnologia/Gazal Al Shaqab) hod. SK Janów Podlaski zdobył brązowy medal w czempionacie ogierów starszych.

W klasie Liberty zwyciężył wyhodowany w SK Janów Podlaski EBENOS (Om El Belissimo - Enaam/Ekstern), zdobywając dwie z trzech możliwych "dwudziestek" za ruch.

Ponadto w klasach bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe konie: NAMIRAH KA wł. A. Janas-Naze wygrała klasę klaczy 4-6-letnich, HULINA hod. SK Białka i wł. A. Janas-Naze była trzecia w klasie klaczy 7-10-letnich. W klasie ogierków 2-letnich trzecie miejsce zajął FULGER DA (Empire - Formia/Gazal Al Shaqab) hod. i wł. Danubius Arabians. FORMIA została sprzedana do Rumunii na aukcji Pride of Poland 2016. W klasie klaczy 11-letnich i starszych trzecia była NAMINAH BINT NADJAHN-D wł. A. Janas-Naze.

Gratulujemy hodowcom i właścicielom.
>>> link