PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA• 2018-11-26 •

Czempionat Świata 2018: złoty EQUATOR, platynowa EMANDORIA

Po dwukrotnym zdobyciu tytułu wiceczempiona świata, EQUATOR wreszcie sięgnął po najwyższe laury. EMANDORIA pożegnała się z ringami pokazowymi jako platynowa czempionka.

 

KLACZE ROCZNE

Po jednej reprezentantce wystawiły SK Michałów i SK Janów Podlaski. EL BELISSIMA (Ascot DD – Ekliptyka/Ekstern) zakończyła swój występ na 6 miejscu, z niewielką stratą do Top 5 i dobrym wynikiem 91,17 pkt. Wysoką notę – 90,25 – otrzymała również ENCARINA (Ascot DD – Eneria/QR Marc).

 

KLACZE MŁODSZE

Najlepiej zaprezentowała się michałowska EMANOLLA (Vitorio TO – Emandoria/Gazal Al Shaqab), zajmując 4. miejsce w klasie, co pozwoliło jej zakwalifikować się do czempionatu i uzyskać tytuł World Top 10. Na 6. miejscu rywalizację ukończyła PREGOLA (Vitorio TO – Perespa/Enzo) z SK Janów Podlaski.

 

KLACZE STARSZE

Do czempionatu zakwalifikowały się dwie polskie klacze: ALSA (Kahil Al Shaqab – Alameda/Wachlarz), hodowli i własności SK Janów Podlaski, oraz czempionka Europy WILDONA (Shanghai EA – Wilda/Gazal Al Shaqab), zdobywając tytuły World Top 10. Na wyróżnienie zasługuje też występ janowskiej POTENTILLI (Ekstern – Panonia/Eukaliptus), zdobywczyni nagrody za najlepszy ruch (5x20!).

Ukoronowaniem czempionatu klasy starszych był ostatni, pożegnalny występ EMANDORII (Gazal Al Shaqab – Emanda/Ecaho), pokazywanej przez swojego długoletniego prezentera Mariusza Liśkiewicza. "Królowa" po 13 latach wspaniałej kariery i zdobyciu wszystkich najważniejszych laurów na trzech kontynentach, żegna się z ringami pokazowymi jako platynowa czempionka świata.

 

OGIERKI ROCZNE

Podobnie jak podczas Czempionatu Europy, nasz jedyny reprezentant PARILLUS (Ascot DD – Parilla/Enzo) z SO Białka znów otarł się o Top 5 klasy, przegrywając 5 miejsce tylko typem.

 

OGIERY MŁODSZE

EL VALENTINO (Excalibur EA – Etiffani/Justify) hodowli Wojciecha Parczewskiego zakończył rywalizację na poziomie klasy.

 

OGIERY STARSZE

Nadzieje miłośników polskiego ogiera zostały spełnione – EQUATOR  (QR Marc – Ekliptyka/Ekstern) pewnie zwyciężył w swojej klasie, uzyskując najwyższą notę pokazu (93,67). W sekcji A nasz drugi reprezentant, ATIUS O (Shahim Al Nakeeb – Atia Oone/Johann El Jamaal), własności Czesława Gołaszewskiego – Regina Arabians, zajął doskonałe drugie miejsce, co pozwoliło mu na kwalifikację do czempionatu i tytuł World Top 5.

Mimo zwycięstwa w klasie, tytuł czempiona świata nie był jeszcze dla EQUATORA przesądzony. Na szczęście gniady ogier zaprezentował się doskonale, przekonując o swojej supremacji 5 z 7 sędziów. I tak, za trzecim podejściem, EQUATOR zdobył wreszcie tytuł czempiona świata ogierów starszych.

 


>>> link