PZHKA
All-Polish 2024 PL/EN

• 2017-05-04 •

Tulip Cup 2017

Pokaz Tulip Cup w holenderskim Ermelo, rozegrany w dniach 29-30.04 br., rozpoczyna na poważnie sezon pokazowy dla koni czystej krwi w Europie. Jednym z zaproszonych sędziów był Tomasz Tarczyński.

Brązowy medal ogierów starszych zdobył og. ELGAST (WH Justice - Elfera/Psytadel) hodowli i własności Lecha Błaszczyka. Elgast wszedł do czempionatu z drugiego miejsca w klasie, za janowskiej hodowli og. ETORYK (Om El Shahmaan - Etnologia/Gazal Al Shaqab), któremu przyznano 3x20 za ruch, ale tylko pierwszy z nich stanął finalnie na podium. Ponadto Elgast otrzymał główną nagrodę pieniężną (250 EUR) w tej klasie za najlepszego ogiera hodowli i własności europejskiej.

Zwycięzcą czempionatu wałachów został janowskiej hodowli POSTAR (Om El Bellissimo - Pomerania/Gazal Al Shaqab), zaś w klasie Liberty zwyciężył michałowskieh hodowli wał. EMIRZO (Enzo - Emira/Laheeb), a wiceczempionką w tej kategorii została kl. PERLINA (BE), córka janowskiej kl. Persenkówka.