PZHKA
All-Polish 2024 PL/EN

• 2016-09-18 •

Sportowe Rajdy Konne w Malichowie

Podczas Sportowych Rajdów Konnych rozegranych w dniach 2-3 września w Malichowie (gm. Dobrodzień) odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców, jak również zawody międzynarodowe (CEI 2*), ogólnopolskie oraz towarzyskie, w których wystartowały łącznie 73 konie. Organizatorem imprezy jest Marek Tul prowadzący stajnię Dolina Gawora. Oprócz zawodników z Polski startowali również jeźdźcy z Czech, Niemiec i Słowacji.

Mistrzem Polski Seniorów w Sportowych Rajdach Konnych w konkursie CEI 2* na dystansie 120 km pierwsze miejsce zajęła zawodniczka KJ BIK Gieniusze Agata Murawska na koniu MILES (Piaff - Metodyka/Wiek). Tuż za nią, z wynikiem gorszym o 1 sek.(!) była Maria Landau z KJ CHAMPION Ciosny na koniu MU-ARDESZ (Dobryń - Mu-Ardah/Armaniak), trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka KJ LEŚNY Beata Szlezyngier-Jagielska na ASŁANIE (Ecaho - Amina/Murat-Gazon).

Mistrzem Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców została Natalia Palczak z KJ Leśny na klaczy DŻINNIS (Eton - Dominacja/Ganges). Młodzi jeźdźcy walczyli na dystansie 80 km.

Najlepszym koniem arabskim polskiej hodowli okazał się wałach MILES (Piaff - Metodyka/Wiek).