PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna strona ostatnia strona

• 2021-04-06 •

9th QATAR NATIONAL AHS for individual owners

Zakończony w niedzielę 4 kwietnia pokaz w Dosze w Katarze przyniósł Złoty Medal Championatu Klaczy Młodszych córce janowskiej SEFORY (Ekstern – Sawantka / Pepton) klaczce ALALIYA AL SRAIYA (po Wadee Al Shaqab).
Wśród laureatów poszczególnych klas mogliśmy podziwiać również inne konie o polskich korzeniach:
- w klasie klaczek rocznych (gr. C) na 4 miejscu sklasyfikowano HAYA KL po Alexxander od urodzonej w Michałowie klaczy WKRA (Gazal Al Shaqab – Wyborna / Monogramm)
- klasę dwulatek (gr. A) wygrała późniejsza Złota Medalistka ALALIYA AL SRAIYA
- drugą klasę klaczek dwuletnich wygrała ROSE KAS (Zeus EA – Remarqable Melody / Profender KA) hodowli Dawida Borowca
- klasę klaczy 3-letnich (gr. A) wygrała wyhodowana w Janowie Podlaskim AMIRATA (EKS Alihandro – Alhasa / Ganges)
- czwarte miejsce w klasie klaczy 3-letnich (gr. B) zajęła WAJD UMM ALUDHAM po ogierze Fadi Al Shaqab i od klaczy WASA (WH Justice – Waresa / Empres) urodzonej w Falborek Arabians
- czwarte miejsce w klasie ogierków 2-letnich zajął kolejny potomek michałowskiej WKRY – NADER KL po S.M.A. Magic One
Panel sędziowski:  Carmelo Zaragoza Gimenez, Nagham Aldabbous, Tony Van Der Auwera, Irina Stigler, Sulaiman Al Hattali, Anna Stefaniuk, Saef Al Hajri
Szczegółowe wyniki: https://www.arabianessence.tv/events/9th-qatar-national-ahs-for-individual-owners/323/
 
>>> link

• 2021-03-28 •

AL DHAFRAN ARABIAN HORSE CHAMPIONSHIP

Rozgrywający się w Abu Dhabi pokaz AL DHAFRAN ARABIAN HORSE CHAMPIONSHIP jest kolejnym w tym roku, w którym możemy kibicować licznej grupie koni z polskimi korzeniami.
W klasie klaczek rocznych (1A) czwarta była A.L.R. FAJR, prawnuczka michałowskiej ESKLAWY, poprzez swoją matkę ROZA AL ZOBAIR,
Triumfatorka klasy 1B była BANAFSAJ ALYAH córka ogiera AJ MARZAN i klaczy ENTIA (Psytadel – Enona / Fawor) wyhodowanej przez Katarzynę Dolińską – Witkowską, czwarte miejsce przypadł BIDAYER ALBADR po AJ MARZAN od klaczy GAJA LUNA (Psyche Keret – Gaja Iris / Poganin) urodzonej w Chrcynno Palace Stud,
Czwarte miejsce w kolejnej klasie klaczek rocznych (1C) zajęła SUNDUS AL DAR (Saad Al Aalya – Celina / Ajman Moniscione), której matka jest córką urodzonej w Białce CIARKI po Borek,
Również czwarte miejsce (1D) zajęła roczna JAMEELAT ALBADR (FA EL Rasheem – Gaja Lilit / Echo Adonis), której matka została wyhodowana w Chrcynno Palace Stud,
SHAMOUKH ALBATEEN, która zajęła czwarte miejsce w klasie klaczek dwuletnich (2A), jest córką urodzonego w Białce ogiera PERNAL (Esparto – Perfirka / Gazal Al Shaqab) oraz klaczy ZOSTERIA (QR Marc – Zeksterna / Ekstern) hodowli Czeple Arabians,
Czwarte miejsce w klasie 2B zajęła ALYA H, córka ogiera MARAJJ i klaczy PIADINA, której matką jest urodzona w Michałowie PRIMA po WOJSŁAW,
Na drugim miejscu w klasie 2C sklasyfikowano HIND S.S. po D MSHARY od klaczy PLATINA S.S., od urodzonej w Kurozwękach klaczy ETINA po PALAS,
W klasie 2D na piątym miejscu znalazła się S.L. SABHA po ogierze D MSHARY od urodzonej w Michałowie klaczy MATAHNA (WH Kaneko MS – Mata Hari / Werbum),
Triumfatorką klasy klaczy 3-letnich została ZEMOUREDA BABEL po wyhodowanym w Polsce ogierze FUERTE (Shanghai E.A. – Frymuszka / Ekstern) i od mającej polskie korzenie klaczy ZINA K.A. (QR Marc – Zafina D’Elzenwalle / Galba, od michałowskiej ZBROJOWNI), na drugim miejscu znalazła się GHALA ALSADEEM również po urodzonym w Polsce ogierze GALL OF SHANGHAI (Shanghai E.A. – Gallia po Galba),
Drugie miejsce w klasie klaczy 4-6-letnich zdobyła janowska ESTONIA (Palatino – Esparta / Poganin), czwarta w tej klasie była KARIMAH AL AALYA po EKSTERN od KARBALA po EMIGRANT, wyeksportowana w łonie matki,
W klasie klaczy 7-letnich i starszych (5A) na drugim miejscu sklasyfikowana ZAKHER AJ, córke ogiera ESPARTO (Ekstern – Ekspozycja / Eukaliptus) i klaczy ZANELLA VAN RYAD, tuż za nią na trzecim miejscu znalazła się michałowska EXPRESSJA TV (El Omari – El Medina / Gazal Al Shaqab), w klasie 5B trzecia była FLAMINGA MS, córka urodzonych w Michałowie ogiera ESPARTO i klaczy FORMINGA (Laheeb – Figlarka / Monogramm), 
Triumfatorem klasy ogierków rocznych (6B) był A.L.R. TAHADY po BARJASS AL ZOBAIR i od urodzonej w Chrcynnie klaczy PSYCHE KYBELE (Khidar – Pomona / Ekstern), drugi był MUNEER KH po FA EL Rasheem i od klaczy PIALENA, wnuczki michałowskiej PREMIERY,  trzeci LAMAR BHM po AJMAN MONISCIONE od klaczy PA LIVIA, córki michałowskiej LARISSY, a piąty JA MURTAJEZ ALJAZEERA po FA EL Rasheem od wspomnianej wcześniej EXPRESSJI TV,
W klasie ogierków dwuletnich (7C) czwarte miejsce zajął SPLENDIDO MS po ABHA UBANGUI i od urodzonej w Białce klaczy EGEMA (Esparto – Egira / Emigrant),
Wśród ogierków 3-letnich (8B) trzeci był FREYSON (E.S. Harir – Future / Kahil Al Shaqab) wyhodowany przez Andrzeja Wójtowicza,
Klasę ogierów 4-6 letnich wygrał BAHI JUMERAH po E.S. Sarab i od wspomnianej wcześniej wnuczki michałowskiej ZBROJOWNI – ZINY K.A.,
W klasie ogierów 7-letnich i starszych (10A) drugi był PERSEUS K.A., syn ESPRESSIVO (QR Marc – Emocja / Monogramm) i klaczy PHIROUETTES (QR Marc – Polenta / Ecaho),
Kolejną klasę ogierów 7-letnich i starszych (10B) wygrał GALL OF SHANGHAI, wyhodowany w Czeple Arabians, syn ogiera Shanghai E.A. i michałowskiej GALLII (Galba – Galilea / Laheeb), piąty była urodzony w Janowie CETERUS (Salar – Cerelia / Emigrant),
W trzeciej klasie ogierów 7-letnich i starszych (10C) na drugim miejscu sklasyfikowano michałowskiego LARANDO (QR Marc – Laranda / Ekstern), a na piątym ELIOS D’AMOUR , syna ogiera QR Marc i klaczy E’BALLERINA (QR Marc – Eozyna / Emigrant).
Mimo iż w czempionatach wystąpiło 13 koni o polskich korzeniach, po tytuły sięgnęły jedynie trzy z nich – w czempionacie ogierków rocznych złoty medal wywalczył MUNEER KH po FA EL Rasheem od PIALENY (Marajj – Precious / Gazal Al Shaqab), a srebro A.L.R. TAHADY po Barjass Al Zobair od PSYCHE KYBELE (Khidar – Pomona / Ekstern). W czempionacie ogierów starszych srebrny medal wywalczył BAHI JUMERAH po E.S. Sarab od klaczy ZINA K.A. (QR Marc – Zafina D’Elzenwalle / Galba).
Skład sędziowski: Abdelouahed Maagoul, Ahmed Abdelraziq, Alaa Hammad, Elyas Ebrahim Faraj, Medhat Gaber, Mohammed Oussidhoum, Rashid Al Ali, Sufian Taha.
Szczegółowe wyniki: https://www.arabianessence.tv/events/al-dhafrah-arabian-horse-championship-2021/304/
 
>>> link

• 2021-03-26 •

WILDONA I PERFINKA W FINALE!

Odbywający się w dniach 18 – 30 marca  pokaz Dubai International Arabian Horse Championship ponownie przyniósł nam radość z sukcesów polskich koni.
Klasę klaczy 4-6 letnich wygrała gniada AJ TARIM - córka ogiera EMERALD J i wyhodowanej w Michałowie klaczy ESPINILLA (Al Maraam - Espadrilla / Monogramm). Zdobyła 93,20 pkt, w tym 5x20 za typ oraz 6x20 za głowę i szyję.
Klasę klaczy 7-9 letnich wygrała siwa WILDONA (Shanghai E.A. - Wilda / Gazal Al Shaqab) reprezentująca swoją macierzystą stadninę. Zdobyła aż 93,70 pkt, w tym po 20 za typ od wszystkich sędziów (7) i 4x20 za ruch. Tuż za nią uplasowała się BINT HAZY AL KHALEDIAH (po El Palacio VO, synu EL DORADY), która zdobyła identyczną liczbę punktów (w tym 6x20 za typ, 6x20 za głowę z szyją), ale niższą notę za ruch.
W klasie klaczy 10-letnich i starszych triumfowała wyhodowana w Białce PERFINKA, reprezentująca swojego nowego właściciela - Alrajhiat Stud, zdobywając 92,70 pkt (w tym 5x20 za typ i 2x20 za głowę z szyją). Trzecie miejsce zajęła FARAH DARINA (Poganin - Farah Cegranta / Emigrant) hodowli Andrzeja Ou. Piąta w tej klasie byłą wyhodowana w Michałowie PUSTYNNA FIESTA (Ekstern - Pustynna Róża / Emigrant).
W drugim dniu pokazu rozegrano klasy ogierów, w których również mogliśmy kibicować kilku przedstawicielom polskiej hodowli.
- w klasie ogierków rocznych (9A) na piątym miejscu uplasował się prawnuk michałowskiej PREMIERY - MUNEER KH (FA EL Rasheem - Pialena / Marajj);
- w klasie ogierków dwuletnich trzecie miejsce zajął AJ AJBAN po AJ KAFU (wnuk michałowskiej KWESTURY);
- w klasie ogierów 3-letnich na piątym miejscu sklasyfikowano J GERGESHAN, syna wyhodowanego w Polsce (J. Dobrzyński) ogiera FUERTE (Shanghai E.A. - Frymuszka / Ekstern);
- w klasie ogierów 4-6 letnich piąte miejsce zajął BASHIR ALBASHIR po GALLARDO J (Emerald J - Gomera J / Ekstern);
- klasę ogierów 7-9 letnich wygrał MOHARIB AL KHAZNA po ogierze AB JAMIL LA PIANA, który przez kilka lat był czynnym reproduktorem w Polsce, piąte miejsce zajął GENTELMEN (Madras Kossack - Greka / Major) wyhodowany przez Agnieszkę Wójtowicz.
Zapowiadany występ dawno nie widzianego na pokazach Equatora, który miał reprezentować barwy swojej macierzystej stadniny (w kooperacją z Al Jawaher Stud),  niestety nie doszedł do skutku. Klasę ogierów 10-letnich i starszych wygrał E.S. HARIR z najwyższą notą pokazu - 94,60 pkt. Pokaz w Dubaju nie przyniósł medali klaczom urodzonym w Polsce (Wildona zdobyła 3 głosy - 1 na złoto, 2 na brąz; Perfinka 2 głosy - 1 na srebro i 1 na brąz). Jednak wśród medalistek championatu klaczy starszych znalazła się córka ogiera EMERALD J i urodzonej w Michałowie ESPINILLI - AJ TARIM (brąz).
Skład sędziowski: Abdel Raouf Abbas, Gianmarco Aragno, Eric Gear, Terry Holmes, Murillo Kammer, Christian Moschini, Gideon Riesel, Michaela Weidner, Tomasz Tarczyński
Szczegółowe wyniki:  https://www.arabianessence.tv/events/dubai-international-arabian-horse-championship-2021/315/
 
>>> link

• 2021-03-11 •

HIGH POINTS HORSE OF THE YEAR – 2020

W opublikowanym na stronie ECAHO zestawieniu koni wyróżnionych tytułem High Point Horse of the Year, jak co roku, możemy znaleźć kilka polskich akcentów. Co cieszy najbardziej, wśród nagrodzonych koni, są też pary, które debiutowały w zeszłym roku w zawodach dedykowanych koniom czystej krwi arabskiej.
W kategorii ADVANCE triumfowali:
- w konkurencji CLASSIC PLEASUE: Alicja Skarżyńska i CAMELOT (Vatican – Cezura / Pamir) hodowli Magdaleny Gromali
- w konkurencji TRADITIONAL ARABIAN RIDING: Karolina Ostrowska i CZEKOLADA (Silvano – Cytra / Elpacino) hodowli Danuty Konończuk
- w konkurencji UJEŻDŻENIE: Nikola Stankiewicz i EMIS (Haytham Albadeia – Emrida / Ararat) hodowli SK Białka
W kategorii MASTER triumfowali:
- w konkurencji LADIES SIDE SADDLE CLASSIC: Alicja Jasiak i CYRANO (Ekier – Cytra / Elpacino) hodowli Danuty Konończuk
- w konkurencji LADIES SIDE SADDLE WESTERN: Susanne Schuh i LOGGIA (Alert – Laranda / Ekstern) hodowli SK Michałów
- w konkurencji TRAIL: Susanne Schuh i LOGGIA (Alert – Laranda / Ekstern) hodowli SK Michałów.
Szczegółowe wyniki: https://www.ecaho.org/hphy2020

 
>>> link

• 2021-03-07 •

SREBRNY MEDAL DLA WILDONY!

Podczas odbywającego się w dniach 3-6 marca pokazu Sharjah International Arabian Horse Festival, jak zawsze mogliśmy kibicować koniom z polskim pochodzeniem:
- zwyciężczynią klasy klaczek rocznych (1B) została AJ TALLAH po AJ Marzan od AJ Tarim, której matką jest wyhodowana w Michałowie ESPINILLA po Al Maraam,  na piątym miejscu sklasyfikowano JAMEELAT ALBADR, córkę wyhodowanej w Chrynnie klaczy GAJA LILIT (Echo Adonis – Ganga / Emigrant),
- w klasie klaczek 2-letnich (2A) na drugim miejscu znalazła się SHAMOUKH ALBATEEN, córka wyhodowanego w Białce ogiera PERNAL (Esparto – Perfirka / Gazal Al Shaqab) i klaczy ZOSTERIA (QR Marc – Zeksterna / Ekstern) hodowli Czeple Arabians,
- w klasie klaczy 2-letnich (2B) na czwartym i piątym miejscu uplasowały się córki ogiera AJ KAFU (Shanghai E.A. – AJ Kahayla / QR Marc), wnuka michałowskiej KWESTURY (Monogramm – Kwesta / Pesennik),
- w klasie klaczy 4-6-letnich na pierwszy miejscu sklasyfikowano córkę ogiera Gallardo J (Emerald J - Gomera J / Ekstern) - FOLA AL REMAS,
- triumfatorką klasy klaczy 7-9-letnich została córka ogiera EL PALACIO VO (Al Lahab - El Dorada / Sanadik El Shaklan) - BINT HAZY AL KHALEDIAH, druga w tej klasie była reprezentująca swoją macierzystą stadninę WILDONA (Shanghai E.A. – Wilda / Gazal Al Shaqab), a na trzecim miejscu znalazła się AJ EMANA córka ogiera AJ Mardan i EMANDORII (Gazal Al Shaqab – Emanda / Ecaho),
- czwarte miejsce w klasie klaczy powyżej 10 lat przypadło wyhodowanej w Michałowie EJRENE (Gazal Al Shaqab - Emocja / Monogramm),
- w klasie ogierków rocznych (7A) na piątym miejscu sklasyfikowano ALR TAHADY, którego matką jest wyhodowana w Chrcynnie PSYCHE KYBELE (Khidar - Pomona / Ekstern),
- wśród ogierków 2-letnich czwarty w klasie był syn AJ KAFU (wnuk Kwestury) - AJ AJBAN,
- w klasie ogierków 3-letnich trzeci był syn FUERTE (Shanaghai E.A. - Frymuszka / Ekstern) siwy J GERGESHAN, a piąty pełen brat utytułowanego AJ Kafu - ES TAJ (Shanghai E.A. - AJ Kahayla / QR Marc), kolejny wnuk michałowskiej KWESTURY,
- w klasie ogierów 4-6-letnich (10A) czwarte miejsce zajął wyhodowanych przez Czesława Gołaszewskiego EMAR AVI (Empire - El Medisa / Shanghai E.A.),
- w klasie ogierów 4-6-letnich (10B) również czwarte miejsce zajął SQ AL NATO od wyhodowanej przez Przemysława Sawickiego klaczy PARYSADA PS (Marwan Al Shaqab - Prokanista / Karnaval),
- piąty w klasie ogierów powyżej 10-ciu lat zajął D AMEER, syn michałowskiej PRALINY (Ecaho - Premiera / Piechur).
Warto odnotować, że wśród zdobywców czołowych miejsc w swoich klasach znalazło się potomstwo ogiera AJ AZZAM, który w bieżącym roku będzie czołowym w Stadninie Koni Michałów - AJ SAROJ - III m w klasie klaczek rocznych,  D JUDI - I m w klaczek 3-letnich, która wybrana została Srebrną Medalistką Czempionatu Klaczy Młodszych.
Czempionat Klaczy Starszych zakończył się przyznaniem Srebrnego Medalu reprezentującej Stadninę Koni Michałów zjawiskowej siwej WILDONIE. Serdecznie gratulujemy!!!
Skład sędziowski: Adel Ahmed Abdelrazak, Jerzy Białobok, Pilar Cavero Pino, Koenraad Detailleur, Eric Gear, Tamas Rombauer, Fausto Scanzi.
Szczegółowe wyniki: https://www.arabianessence.tv/events/sharjah-international-arabian-horse-festival-2021/322/
 
>>> link

• 2021-02-08 •

KATARA INTERNATIONAL ARABIAN HORSE FESTIVAL

Zorganizowany z wielkim rozmachem w dniach 3-6 lutego międzynarodowy pokaz w Katarze, zgromadził na 188 koni ocenianych przez 11 sędziów. Wśród prezentowanych koni można było spotkać wielu przedstawicieli polskiej hodowli:
- w klasie klaczek dwuletnich (2B) na trzecim miejscu sklasyfikowano ROSE KAS (Zeus E.A. – Remarqable Melody / Profender K.A.) hodowli Dawida Borowca, a własności Al Reeh Stud;
- klasę klaczek trzyletnich (3A) z notą 92,42 (5x20, w tym 1x20 za typ, 4x20 za ruch) wygrała wyhodowana w Michałowie EMARELLA (Sahm El Arab – Emandorella / Eden C), trzecia w tej klasie była córka EQUATORA – MONA LISA ALJASSIMYA (od Minwah / Kahil Al Shaqab);
- w klasie klaczek trzyletnich (3B) trzecia była córka ogiera EMERALD J – ADWAA AL ARAB, a piąta janowska AMIRATA (EKS Alihandro – Alhasa / Ganges);
- w klasie ogierków dwuletnich (5A) triumfował MURANAS NADER po EQUATOR od Muranas Nabila OX, późniejszy Złoty Medalista Ogierów Młodszych;
- wśród ogierów trzyletnich najlepszy w swojej klasie (6) okazał się kolejny potomek EQUATORA urodzony w Al Jassimya Farm – MOMAYZ ALJASSIMYA, drugi w tej klasie był RADHEE AL SHAQAB (po WH Justice), który poprzez swoją matkę OFW EMMALEE jest potomkiem janowskiej ETRURII;
- z notą 92,75 pkt. (7x20,  w tym 2x20 za typ i 5x20 za głowę z szyją) klasę klaczy 7-10-letnich (8A) wygrała wyhodowana w Michałowie GALERIDA (Shanghai E.A. – Galilea / Laheeb);
- w drugiej klasie klaczy 7-10-letnich na czwartym miejscu sklasyfikowana została janowska AL JAZEERA (Kahil Al Shaqab – Alhasa / Ganges) zdobywając aż 7 „dwudziestek” za ruch;
- w klasie najstarszych klaczy druga była urodzona w Michałowie PIACENZA (QR Marc – Primawera / Emigrant) a tuż za nią, na trzecim miejscu, urodzona w Falborek Arabians WASA (WH justice – Waresa / Empres)
- zwycięzca klasy ogiery 4-6-letnie (10A) - siwy KASHEF AL SHAQAB (Marwan Al Shaqab - Psyrella / Sharahm), ze strony matki jest również potomkiem ETRURII;
- w klasie ogierów 4-6-letnich na czwartym miejscu znalazł się kolejny potomek ogiera EMERALD J – siwy D JALEEL (od D Myasah po Javier El Jamaal).
Panel sędziowski: Francesco Santoro, Gianmarco Aragno, Klaus G. Beste, Steve Lieblang, Jerzy Białobok, Ann Norden, Anna Stojanowska, Ahmed Hamza, Michaela Weidner, Gideon Reisel,Tomasz Tarczyński.
Szczegółowe wyniki: https://www.arabianessence.tv/events/katara-international-arabian-horse-festival/309/

 
>>> link

• 2021-01-28 •

DWA MEDALE DLA POLSKICH KONI

Odbywający się w dniach 22 – 26 stycznia 2021 r. Narodowy Pokaz Koni Arabskich w Katarze przyniósł aż dwa medale koniom wyhodowanym w Polsce. Ze złotym medalem championatu klaczy młodszych zakończyła pokaz trzyletnia EMARELLA (Sahm El Arab – Emandorella / Eden C), wcześniej wygrywając swoją klasę z notą 92,75 pkt (w tym 2x20 za typ oraz 1x20 za ruch). Brązowy medal championatu klaczy starszych przypadł w udziale siwej 12-letniej klaczy PIACENZA ( QR Marc – Primawera / Emigrant).
Wśród 445 koni zgłoszonych od pokazu wystąpiło kilka, w których rodowodach można znaleźć polskie akcenty:
- w klasie klaczek rocznych 3B czwarte miejsce zajęła córka wyhodowanej w Janowie Podlaski SEFORY – AL ALIYA AL SRAIYA po Wadee Al Shaqab uzysując notę 91,33 pkt..
- w klasie klaczek rocznych 3C na drugim miejscu uplasowała się córka ogiera ZEUS EA od klaczy REMARQABLE MELODY po PROFENDER K.A. (od Palanga) – ROSE KAS hodowli Dawida Borowca. Piąta w tej klasie była LAMAR FT po Wadee Al Shaqab od TF Star of Pretoria, której ojcem jest EVG PETROS syn michałowskiej PALESTYNY (po Monogramm).
- w klasie klaczek dwuletnich (4B) drugie miejsce zajęła AMIRATA (EKS Alihandro – Alhasa / Ganges).
- w klasie klasy 11-letnie i starsze pierwsze miejsce zajęła WASA (WH Justice – Waresa / Empres) z notą 92,63, druga w tej klasie byłą wspomniana wcześniej PIACENZA.
Panel sędziowski: Gideon Reisel, Klaus G. Beste, Carmelo Zaragoza Gimenez, Soud Al Thani, Tomasz Tarczyński.  
Szczegółowe wyniki:
https://www.arabianessence.tv/events/23rd-qatar-national-arabian-horse-show/310/
 
>>> link

• 2021-01-23 •

PIERWSZY POKAZ W STYCZNIU – polskie akcenty

W rozgrywanym w dniach 19-22 stycznia pokaz Emirates Arabian Horse Breeders’ Championship (C Nat.) w Abu Dhabi można znaleźć kilka ciekawych polskich akcentów.
W licznie obsadzonych klasach klaczek rocznych, a rozegrano ich aż 6, w pierwszych piątkach klas znalazły się:
- w klasie 1A na pierwszym miejscu uplasowała się BANAFSAJ ALYAH, gniada córka AJ Marzana oraz wyhodowanej przez Katarzynę Dolińską klaczy ENTIA po Psytadel. W tej samej klasie na 4 miejscu sklasyfikowano gniadą prawnuczkę michałowskiej ESKLAWY – A.L.R. FAJR po Mandela Al Hawajer od Roza Al Zobair.  
- w klasie 1B na piątym miejscu uplasowała się kasztanowata BIDAYER ALBADR po AJ Marzan od klaczy GAJA LUNA po PSYCHE KERET, wyhodowanej w Stadninie Koni Chrcynno Pałac.
- w klasie 1C pierwsze miejsce zajęła prawnuczka michałowskiej GRETY – FAM JUSTICERA po WH Justice od Gazira K.A. po Espressivo.
- w klasie 1D druga była córka ogiera AJ Kafu – AJ KAYYA, który jest synem klaczy AJ Kahayla po QR Marc od KWESTURA.
- w klasie 1E na drugim miejscu sklasyfikowano siwą AJWAN AL ZOBAIR po Suhail Al Zobair i od michałowskiej PISTORII po Gazal Al Shaqab.
W grupie klaczy 4-6-letnich drugie miejsce w klasie 4B zajęła wnuczka ESKLAWY – JAREEN AL ZOBAIR po S.M.A Magic One od klaczy Salwa Al Zobair, a piąta w tej klasie była SUHAILA ALYAH po Moharib Al Khazna od michałowskiej hodowli klaczy ELLUA po Al Maraam. W stawce klaczy dwuletnich 4A na trzecim i czwartym miejscu znalazły się córki EMERALD J, syna QR Marca i EMANDORII – E.S. BASMA i GHALA BHM.
Wśród ogierków rocznych na trzecim miejscu w klasie 6B znalazł się syn wspomnianego już AJ KAFU – HATAAN AL HUFAN od klaczy Rezenh Al Hawajer. W  klasie 6C wysoko uplasowały się: na trzecim miejscu gniady MUNEER KH, prawnuk michałowskiej PREMIERY (po FA EL Rasheem od Pialena po Marajj), a na czwartym siwy A.L.R. TAHADY po Barjass Al Zobair od wyhodowanej w Chrcynnie Psyche Kybele po Khidar. Zwycięzcą klasy ogierków dwuletnich 7B okazał się również syn AJ KAFU – AJ SABRAN od klaczy AJA Caprice.
W klasie ogierów 3-letnich trzecie miejsce wywalczył syn EMERALD J – AL ARYAM MUNDHER od klaczy Al Aryam Ballora a czwarte miejsce zdobył syn białeckiego PERNALA – FAKHR ALBATEEN (od Evitah po Plakat ). W klasie ogierów 4-6-letnich na piątym miejscu uplasował się kolejny wnuk michałowskiej PREMIERY – AASEF AL HAITHAM (po S.M.A. Magic One od Piadina po Marajj), a wśród ogierów 7-9-letnich na 3 miejscu znalazł się wnuk michałowskiej ZENOBII – ZIDAN AL HAWAJER (Shanghai EA – Zarina EA po Khidar).
Panel sędziowski: Anna Stojanowska, Christian Moschini, Jerzy Białobok, Marek Trela, Mark Ismer, Nikolaus Jung, Pekka Paakkonen, Robbie Den Hertog.
Szczegółowe wyniki: https://www.arabianessence.tv/events/emirates-arabian-horse-breeders-championship-2021/301/


>>> link

• 2021-01-20 •

OGIERY W SEZONIE 2021

Wzorem lat ubiegłych zachęcamy Hodowców do przesyłania na adres mailowy naszego biura: office.pzhka@office.org.pl oferty stanówkowej ogierami, które będą dostępne w nadchodzącym sezonie w Państwa stadninach.
Oferta powinna zawierać: dane ogiera, cenę stanówki, informację o dostępności nasienia świeżego bądź mrożonego, karierę pokazową, wyścigową i sportową, zdjęcie.
 
>>> link

• 2021-01-20 •

ANKIETA

Na prośbę słuchaczki studiów podyplomowych „Hodowla Koni i Jeździectwo” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zwracamy się do naszych Hodowców z prośba o wypełnienie krótkiej ankiety, w pełni anonimowej, która posłuży do napisania pracy dyplomowej z zakresu zastosowania imprintingu w hodowli koni.
Link do ankiety: https://forms.gle/L27RuxKF1uGomGJMA
 
>>> link


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna strona ostatnia strona